No menu items!
More

  Najstraszniejsze horrory na świecie – TOP 10 strasznych horrorów

  Horror to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych. Ludzie od zawsze fascynowali się historiami o duchach, demonach i innych nieznanych nam istotach. Aby ustalić, które horrory najbardziej przerażają fanów, naukowcy z brytyjskiej agencji Broadbandchoices przeprowadzili badanie w ramach projektu Science of Scare. Opierało się ono na analizie reakcji kolejnych widzów na filmy i określeniu, które z nich powodowały najsilniejsze odczucia strachu – im wyższa średnia liczba uderzeń serca na minutę, tym na wyższe miejsce trafiała dana produkcja. W rezultacie powstał ranking 30 najstraszniejszych horrorów na świecie. Przygotujcie się na dreszcze i niepokój, bo te filmy z pewnością nie pozwolą Wam zasnąć spokojnie! Przekonajcie się sami!

  Lista najstraszniejszych horrorów w historii kina grozy 

  TOP 10 Horrorów

  1. Host

  host horror

  Pierwsze miejsce na podium najlepszych horrorów zajmuje „Host”. Jest to mrożący krew w żyłach film oparty na motywie pandemii. Film skupia się na grupie przyjaciół, którzy organizują seans spirytystyczny za pomocą aplikacji internetowej. Gdy duchy zaczynają się ujawniać, zaczyna się seria dziwnych i koszmarnych zdarzeń, które zmuszają bohaterów do walki o przetrwanie.

  Zobacz zwiastun Hosta:

  2. Sinister

  sinister horror

  Kolejne miejsce w rankingu najstraszniejszych filmów zajmuje „Sinister”. Film opowiada historię pisarza, który przeprowadza się do nowego domu w poszukiwaniu inspiracji. Jego życie komplikuje się, gdy odkrywa tajemnicze filmy nagrane w jego piwnicy, pokazujące okrutne morderstwa. W miarę jak pisarz poświęca się badaniu filmów, zaczyna dochodzić do szokujących prawd o złych siłach, które chcą go zniszczyć.

  Zobacz zwiastun Sinister:

  3. Naznaczony

  naznaczony horror

  Na trzecim miejscu uplasował się „Naznaczony”.  Horror z 2011 roku w reżyserii Jamesa Wana. Główny bohater, Josh, jest ojcem dwójki dzieci, które nagle zaczynają doświadczać dziwnych i niepokojących zjawisk. Okazuje się, że dzieci są naznaczone przez duchy i muszą uciec od nich. Josh i jego żona, Renai, decydują się na pomoc medium, aby uratować swoje dzieci.

  Zobacz zwiastun Naznaczony:

  4. Obecność

  obecność horror

  „Obecność” to upiorny film  z 2013 roku, w reżyserii Jamesa Wana. Opowiada historię młodej rodziny, która wprowadza się do nowego domu i szybko zaczyna odczuwać niepokojące i dziwne zjawiska paranormalne. Odkrywają, że ich nowy dom jest nawiedzony przez duchy i muszą stawić czoła swoim najgorszym lękom, aby przetrwać.

  Zobacz zwiastun Obecność:

  5. Dziedzictwo Hereditary

  dziedzictwo Hereditary horror

  Pierwszą piątkę zamyka „Hereditary – Dziedzictwo”. Jestto horror psychologiczny z 2018 roku w reżyserii Ari Aster. Film opowiada historię rodziny Graham, która po śmierci babci boryka się z dziwnymi wydarzeniami i duchami. Matka rodziny, Annie, jest artystką miniaturek i stopniowo odkrywa, że jej rodzina jest naznaczona tajemniczą i okrutną historią.

  Zobacz zwiastun Dziedzictwo Hereditary:

  6. Nocne istoty

  nocne istoty horror

  Tuż za nim uplasował się „Nocne istoty” w reżyserii Demian Rugna. Akcja filmu rozgrywa się w tajemniczym, odizolowanym od świata, wakacyjnym ośrodku. Rodzina, która tam się udaje, szybko odkrywa, że jest uwięziona w środku i zmuszona walczyć o przetrwanie przeciwko dziwnym i upiornym stworzeniom, które atakują nocą. Film łączy elementy horroru z komedią, krytykując jednocześnie rasizm i nietolerancję w Stanach Zjednoczonych.

  Zobacz zwiastun Nocne istoty:

  7. Coś za mną chodzi

  coś za mną chodzi horror

  „Coś za mną chodzi”  z 2014 roku w reżyserii Davida Roberta Mitchell’a to mrożący krew w żyłach horror, który opowiada historię Jay, nastolatki, która po przeżyciu intymnego doświadczenia zaczyna doświadczać przerażających i nadprzyrodzonych zdarzeń. Po tym, jak Jay traci swą niewinność, zostaje naznaczona tajemniczą klątwą. Teraz, tylko ona widzi groźne postacie, które zaczynają ją prześladować.

  Zobacz zwiastun Coś za mną chodzi:

  8. Ciche miejsce 2

  ciche miejsce 2 horror

  „Ciche Miejsce 2” to przerażający film z 2021 roku, który jest kontynuacją filmu „Ciche Miejsce” z 2018 roku. Akcja filmu toczy się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części, kiedy rodzina, która przeżyła atak istot pochodzących z innego wymiaru, stara się ukryć i przetrwać. Wkrótce jednak okazuje się, że groźne stwory powracają, a rodzina musi walczyć o przetrwanie w zdominowanym przez nie świecie. Film jest intensywny i mocno wciągający, zapewniając odbiorcom mocne wrażenia i niepokój podczas całego filmu.

  Zobacz zwiastun Ciche miejsce 2:

  9. Paranormal Activity

  paranormal activity

  Paranormal Activity” to horror z 2007 roku w reżyserii Orena Peli. Film opowiada historię młodego małżeństwa, które nagle zaczyna doświadczać dziwnych i niepokojących zjawisk w swoim domu. Para zaczyna nagrywać swoje codzienne życie, aby ujawnić źródło dziwnych wydarzeń. W miarę jak sytuacja się pogarsza, para zaczyna wątpić w swoje bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne. Film jest znany z intensywnych i mocnych scen strachu, które trzymają odbiorcę w niepewności do ostatniej minuty.

  Zobacz zwiastun Paranormal Activity:

  10. Obecność 2

  obecność 2 horror

  „Obecność 2” to kontynuacja filmu „Obecność”. Bohaterowie walczą o przetrwanie, gdy złe duchy zaczynają ich ścigać. Film jest pełen niepewności i trzymających w napięciu scen, które nie pozwolą oderwać widza od ekranu.

  Zobacz zwiastun Obecność 2:

  Wszystkie filmy, które znalazły się w pierwszej dziesiątce najstraszniejszych horrorów, miały swoją premierę w ostatnich dwóch dekadach. Klasyki horroru takie jak „Koszmar z ulicy Wiązów”, „Halloween”, „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, „Egzorcysta”, znalazły się na niższych pozycjach.

  Klasyki horroru 11-20 miejsce:

  „Babadook” – film grozy opowiadający historię matki i syna, którzy zmierzają się z nieznanym, tajemniczym potworem.

  „Zejście” –  grupa spelunkowiczów zostaje uwięziona w podziemnym systemie jaskiń, gdzie muszą walczyć o przetrwanie w obliczu tajemniczej i niebezpiecznej siły.

  „Hush” – opowiada historię niesłyszącej pisarki, która jest ścigana przez szalonego mordercę w jej własnym domu.

  „Ciche miejsce” – opowiada o rodzinie, która musi żyć bez mówienia, aby uniknąć tajemniczej i śmiertelnej siły, która ich ściga.

  „The Ring” – opowiada o tajemniczej kasecie wideo, która powoduje śmierć każdej osoby, która ją obejrzy, a reporterka musi rozwiązać zagadkę i powstrzymać klątwę.

  „Koszmar z Ulicy Wiązów (1984)” – opowiada historię dzieci, które walczą o przetrwanie w obliczu złego klauna, który terrorizuje ich miasto.

  „Halloween (1978)” –  opowiada historię młodej kobiety, która musi walczyć o przetrwanie w obliczu seryjnego mordercy, który ucieka z zakładu psychiatrycznego.

  „Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974)” – krwawy horror opowiadający o grupie nastolatków, którzy zostają zamordowani przez szalonego mordercę z piłą mechaniczną.

  „TO (2017)”opowiada o grupie nastolatków, którzy starają się przetrwać atak złowieszczego klauna.

  „Obecność 3: Na rozkaz diabła” to kontynuacja serii filmów o paranormalnych wydarzeniach w rodzinie Warrenów. Tym razem duchy uwięzione przez Eda i Lorraine Warrenów są w stanie uwolnić się i zawładnąć ciałem jednego z członków rodziny.

  21-30 miejsce:

  „Egzorcysta” – opowiada o młodej dziewczynie opętanej przez demona i wymagającej egzorcyzmu.

  „[REC]”  to hiszpański film o grupie dziennikarzy, którzy udają się do opanowanego przez zombie budynku, aby nakręcić reportaż.

  „28 dni później” – to film o świecie po pandemii, w którym większość ludzkości została zamieniona w krwiożercze zombie.

  „Candyman (2021)” – to nowa wersja kultowego horroru o legendarnym duchu, który pojawia się, gdy jego imię jest powtarzane pięć razy przed lustrem.

  „The Grudge – Klątwa” – to film o tajemniczym i mrocznym zjawisku, które pojawia się po śmierci i pochodzi z Japonii.

  „Niewidzialny człowiek” – film science-fiction opowiadający o naukowcu, który po wypadku zyskuje zdolność do stania się niewidzialnym. Musi walczyć o swoje życie i rodzinę, ukrywając się przed wrogami, którzy chcą wykorzystać jego nowe umiejętności.

  „Duch” – opowiada o rodzinie, która przeprowadza się do starych opuszczonych domów. Niedługo po ich przeprowadzce, dzieją się dziwne i niepokojące rzeczy, które sugerują, że dom jest nawiedzony przez ducha.

   „Blair Witch Project” – film found footage, który opowiada o grupie filmowców, którzy wyjeżdżają do lasu Burkittsville w stanie Maryland, aby nakręcić film o legendzie o czarnej wiedźmie. Ich wyprawa zamienia się jednak w koszmar, gdy zaczynają doświadczać dziwnych i niepokojących wydarzeń.

  „Piątek trzynastego” – klasyczny film slasher opowiadający o seryjnym mordercy, Jasonie Voorhees, który zabija młodych ludzi na kempingu.

  „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo” – film science-fiction opowiadający o załodze komórkowego statku kosmicznego, która walczy o przetrwanie po tym, jak ich statek zostaje zaatakowany przez tajemnicze i niebezpieczne obce istoty.

  Lista ta jest subiektywna i może różnić się w zależności od preferencji oglądających. Przed obejrzeniem filmów, warto sprawdzić, czy nasze tętno na minutę nie jest zbyt wysokie i czy jesteśmy gotowi na mrożące krew w żyłach doświadczenie. Obejrzenie tych filmów jest na własne ryzyko i odpowiedzialność.